Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Mazowieckim zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Miejskiej Biblioteki Publicznej
Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Mazowieckim
ul. Moniuszki 6, 06-200 Maków Mazowiecki
tel. 29 71 42 145
e-mail: mbp.makow@op.pl
Data publikacji strony internetowej: 2018-09-10.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-07-29.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
-Użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab.
-Nawigacja jest też przyjazna dla osób niewidomych dzięki unikalnym tytułom podstron i porządkującej funkcji nagłówków.
Linki – także te prowadzące do serwisów zewnętrznych – otwierają się w tym samym oknie.
Graficzne przeglądarki internetowe umożliwiają powiększenie lub pomniejszenie widoku wyświetlanej strony. Aby powiększyć tekst należy wybrać odpowiednią kombinację klawiszy: Firefox, Chrome, Internet Explorer:[CTRL] oraz [+] aby powiększyć widok[CTRL] oraz [-] aby pomniejszyć widok Opera:[SHIFT] oraz [+] aby powiększyć widok[-] aby pomniejszyć widok
Strona nie posiada: .
wersji tekstowej nie zawierającej żadnych grafik.
zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości,
część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego,
część plików nie jest dostępnych cyfrowo,
elementy tekstowe nie mają możliwości zmiany rozmiaru czcionki.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-20. Deklarację sporządzono na podstawie narzędzi walidujących zgodność strony ze standardami WCAG oraz narzędzi sprawdzających treść i przeprowadzonej samooceny .
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki oraz przemieszczać się za pomocą klawisza “TAB” po aktywowaniu tej funkcji w menu dostępności, umieszczonym na środku po prawej stronie.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. (mbp.makow@op.pl). Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 29 71 42 147 Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich (https://www.rpo.gov.pl/).
Biblioteka Główna – Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Mazowieckim, ulica Moniuszki 6
Do budynku prowadzą 2 wejścia (1 od strony ul. Moniuszki 6, 1 od strony Urzędu Miasta w Makowie Mazowieckim. Do wejścia głównego do budynku od ul. Moniuszki prowadzi stopień, a następnie z korytarza do siedziby biblioteki 2 stopnie. Pochylnia znajduje się przy drugim wejściu od Urzędu Miasta . Brak recepcji,. Czytelnia umieszczona jest na piętrze, na które prowadzą schody.. Dla osób na wózkach dostępny jest parter. W budynku brak windy oraz toalety dla osób niepełnosprawnych.. Wokół budynku znajduje się ogólnodostępny parking z wydzielonym miejscem parkingowym dla osób niepełnosprawnych . Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. W budynku nie znajdują się oznaczenia w alfabecie brajla ani oznaczenia kontrastowe lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Centrum Dialogu Kulturowego- Dom Wesołka, Zielony Rynek 5
Do budynku prowadzi jedno wejście z pochylnią dla niepełnosprawnych. Dla osób na wózkach inwalidzkich dostępny jest parter. Na parterze znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Brak windy, na piętro prowadzą schody. W budynku nie znajdują się oznaczenia w alfabecie brajla ani oznaczenia kontrastowe lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Biblioteka znajduje się na parterze w budynku szkoły, do którego prowadzą trzy wejścia. Główne wejście przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych, posiada pochylnię. W budynku nie znajdują się oznaczenia w alfabecie brajla ani oznaczenia kontrastowe lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Miejska Biblioteka Publiczna
w Makowie Mazowieckim